Hudbu složil a nahrál David Noll 

Síla pro život – Michaela Alali Beitlová

Míša Alali Beitlová je sebevědomá žena s onkologickou zkušeností. Svými projekty inspiruje další lidi k životu ve zdraví anebo k vyléčení se z nemoci. Staví na hlavu běžné lékařské označení onkologický pacient v remisi (tzn momentálně bez příznaků) a poukazuje na to, jak silný vliv mají takovéto předurčující informace na vnímání sebe sama a jak to jde jinak. 

Jak se dá dojít k rakovině

Co předcházelo vzniku choroby u Míši? Vnitřní napětí vás může dovést do světa, ve kterém nechcete žít. Problémy jsou často spojeny s pocity viny a s křivdou, s neschopností komunikovat a s přebíráním zodpovědnosti za druhé. Co se může dít v člověku, když se dozví diagnózu rakoviny? Co se honí hlavou? Jedna věta vám mění život do slova a do písmene.

Chci být samostatná

Když onemocníte “smrtelnou chorobou” – rakovinou – ocitnete se většinou v péči lékařů – onkologů, onkochirurgů, radioterapeutů. Putujete po všech možných vyšetřeních, o kterých jste do té doby neměli tušení, že existují. Chcete se co nejrychleji zbavit svého problému. Chcete být zdraví. Může být někdy “onkologický pacient’” zdravý? Jaký názor na to má Míša se svojí onkologickou zkušeností?

První online festival

Těšte se na festival! Budeme promítat celé dokumenty Mistrů života a také proběhne panelová diskuze s hosty. Bližší informace o festivalu se k Vám včas dostanou.

Další příběhy

Mistři života – Irena Nováková Kafková

Mistři života – Irena Nováková Kafková

Irena Nováková Kafková je žena, která se probudila z jednosměrně racionálního vnímání světa. Impulzem k této změně jí bylo sedmileté partnerství s malířem a léčitelem Vladimírem Kafkou. Skrz sledování desítek “zázračných” vyléčení se jí otevřel nový svět a jeho zákonitosti. V rozhovoru otevřeně popisuje svou osobní cestu postupného odkrývání závěsů mezi viditelným a neviditelným světem. Po smrti svého muže Vladimíra prošla hlubokým, láskyplným smířením se se samotou, smrtí a hledání sama sebe a své další cesty. 

Moudrost jabloňových květů – Ilona Chroboková Dobrovodská

Moudrost jabloňových květů – Ilona Chroboková Dobrovodská

Ilona Chroboková Dobrovodská žije s manželem a dvěma psy na hranicích s Rakouskem v malé vísce v kamenném domku s velkou zahradou. Je Mistrem svého života, uzdravila se dokonce několikrát z těžkého onkologického onemocnění navzdory beznadějné prognóze. Náš krátký dokument Vás přenese do jejího nitra a kdo chce, může pocítit její upřímnost a otevřenost. Její celá cesta za zdravím je popsána v knize Moudrost jabloňových květů.

Staň se Umělcem života!

Zprostředkováváme Vám příběhy lidí, kteří došli v životě až na jeho hranu a vrátili se. Navíc pro Vás vybíráme projekty, produkty a služby, které s námi rezonují a věříme, že také Vám mohou přinést mnoho krásného do Vašeho života.

  • Dáme vám vědět, jakmile vyjde nový příběh mistra života
  • Když vyhlásíme další festival a aktuality z jeho konání
  • Spojíme síly se zajímavým partnerským projektem
Moment prosím

Vítáme Vás mezi námi!

Najděte si svoji cestu s Umělci života!

 Vybíráme pro Vás projekty, produkty a služby, které s námi rezonují a věříme, že také Vám mohou přinést mnoho krásného do Vašeho života. Prozkoumejte je! Pokud si cokoli z nabídky Umělců života na našem webu zakoupíte, 30% z ceny půjde na natáčení dalších dokumentů Mistrů života.

  • Vše
  • Kniha
  • Kurz
  • Produkt
  • Služba